top of page
BESKYDSKÁ SEDMIČKA

BESKYDSKÁ SEDMIČKA

O filmu
Dokumentární, Česko, 2020, 52 min
Produkce: LANDSCAPE Films s.r.o.
Režie: Radim Grzybek, Kamera: Aleš Nenička, Producent: Lukáš Havránek

Beskydská sedmička je závod, kde si člověk projde očistcem. My sami ho milujeme, a tak jsme se rozhodli, že vám zážitek přineseme na filmové plátno. Beskydská sedmička je 95 kilometrů dlouhý závod po nejkrásnějších beskydských vrcholech. V roce 2010 začal jako malá akce pro přátele ultramaratonu, ale téměř okamžitě vyrostl do akce pro 3000 běžců. Jako filmaři jsme se začali sami sebe ptát:

„Proč se někdo účastní závodu, kde je bolest a utrpení běžnou součástí?“
„Jak je možné, že elitní závodníci zdolají trať za méně, než 12 hodin?“
„A koho to vůbec napadlo?“

O B7 byly natočeny desítky reportáží. Ale zatím žádný film. Náš film je úplně první, který vám ukáže krev, pot a slzy Beskydské sedmičky. Sami jsme vždycky takový film chtěli vidět: zachytit příběh a smysl závodu, ty nejkrásnější záběry z Beskyd, skutečné emoce a autentické výpovědi samotných závodníků. Organizátorům B7 se podařilo vytvořit závod, který svým rozsahem a náročností nemá v ČR obdoby a který se svou velikostí může rovnat nejprestižnějším závodům tohoto druhu ve světě. Je to závod, na který může být naše země hrdá.

  • Facebook
Beskydská sedmička - Trailer 2020

Beskydská sedmička - Trailer 2020

Přehrát video
NAHORU.TV

naHoru.tv

O projektu

Horský videoportál naHoru.tv

Video produkce: Aleš Nenička, Moderátor: Lukáš Havránek, Digitální marketing: Martin Brixí

Na videoportálu naHoru.tv pravidelně publikujeme rozhovory se zajímavými osobnostmi z horského a sportovního prostředí, ať už se jedná o horolezce, běžce, cyklisty, chataře nebo horské vůdce. Naším cílem je inspirovat především vizuálním obsahem. Nejen tím námi natočeným, ale jakýmkoli jiným, který stojí za zhlédutí.

Projekt vznikl z vášně pro hory tří kluků z různých koutů republiky. Každý umíme něco jiného, ale teprve společně jsme myšlenku naHoru.tv dokázali realizovat.

  • Facebook
  • Instagram
  • Facebook
  • Instagram
  • Vimeo sociální Icon
  • Youtube
  • LinkedIn Sociální Icon
bottom of page